poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Chai spicy milk

Ostatnio latte na mieście jest coraz modniejsze. Czy to na spotkanie ze znajomymi czy do ręki w drodze do szkoły/pracy. Sama jestem stałym bywalcem szczecińskich "Columbusów", które w naszym mieście są popularniejsze od Starbucks'a czy CoffeeHeaven. Spotkanie przy wspólnej kawie jest mocno zakorzenione w naszej kulturze. W ogóle idea wspólnego jedzenia jest świetna. Spotkanie ze znajomymi, a w ramach tego np. wspólne pałaszowanie naleśników lub pizzy czy czegoś bardziej oryginalnego. No i w końcu wspólne gotowanie, to dopiero frajda!!! Co tam, że harmider, zapaćkana kuchnia. Najważniejsze, by się dobrze bawić oraz podzielić obowiązkami zarówno przy przygotowywaniu dania, jak i przy sprzątaniu.
A tymczasem proponuję Wam pyszny napój. Mogłabym nazwać to "Chai spicy latte", ale ponieważ nie przygotowywałam tego tradycyjnie, jak na latte przystało, niech będzie, że to herbaciane mleko korzenne. Dla niewiedzących wyjaśniam, że chai latte to rodzaj napoju, gdzie zamiast espresso dodaje się mocno zaparzoną zieloną herbatę. Niestety w większości sieciowych kawiarni dostaniecie chai latte z proszku. No cóż... Można zawsze spróbować samemu :)

SKŁADNIKI:
mleko
zielona herbata w liściach
kora cynamonu, przełamana na pół
kilka ziaren kardamonu, rozgniecionych palcami
kilka goździków
ziele angielskie
brązowy cukier
ekstrakt z wanilii


Mleko podgrzewaj z pozostałymi składnikami Gotuj jakiś czas, uważając, by nie wykipiało. Herbata musi się zaparzyć, a przyprawy dać aromat.
Spień mleko, jeśli masz możliwość.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz