O mnie


Mam 17 lat i moją pasją, którą niestety dość późno odkryłam jest gotowanie. Kocham poznawać nowe smaki, łączyć je ze sobą, często w dość zaskakujący sposób oraz dbać o część wizualną. Świat kulinarny kryje wiele wspaniałych produktów, sposobów ich łączenia i obróbki, że nie ma osoby na świecie, która odkryła już wszystko. Rozwój w tej dziedzinie nigdy się nie kończy, kucharze wciąż się uczą, wyciągają wnioski ze swoich i innych błędów. Skoro i tak każdy musi codziennie jeść, to czemu nie oderwać tej czynności od szarości dnia codziennego i uczynić jej wyczekiwaną chwilą każdego dnia?

Gotując staram się eksperymentować, najbardziej satysfakcjonują mnie moje własne przepisy. Czasem jednak korzystam z pomysłów innych, z pewnością lepszych ode mnie, by zbierać nowe doświadczenia i wykorzystywać te, które zdobyli kucharze z całego świata. Jeśli jakiś przepis będzie zaczerpnięty z książki kucharskiej czy programu, będę to zaznaczać na blogu. Jeśli jednak nie będzie wzmianki o autorze przepisu, będzie to wtedy mój własny pomysł. Życzę Wam wiele przyjemności z czytania mojego bloga oraz z gotowania. Jestem otwarta na wasze propozycje i uwagi.


2 komentarze:

  1. Tak młody wiek i takie już duże doświadczenie i zamiłowanie kulinarne to dwie cechy bardzo rzadko się spotykające w DZISIEJSZYM świecie, więc kiedy już się kogoś tak interesującego spotyka, to wiadomym jest, że ta osoba na pewno dopnie swego i spełni swe ambitne marzenia - czego z całego serca Ci życzę! Jestem doświadczoną kucharką, a szczerze stwierdzam, że masz ogromny dorobak jak na ten wiek, w ogóle jesteś istną gwiazdą na tle dzisiejszych dziewczyn, które w większości ledwie umieją pokroić pizzę (a i to niezdarnie), przy czym generalnie NICZEGO innego nie umieją ani im się nie chce... Życzę Ci samych sukcesów - może także jakiejś własnej super knajpki kiedyś, w której będziesz się wyżywać kulinarnie, a ludzie będą się tam pchali drzwiami i oknami! :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chcę to zjeść, wszystko!

    OdpowiedzUsuń